START | LOGIN | FORUM | STRONY MOBILNE | DOWNLOAD | SZUKAJ

Menu główne
strona główna
logowanie
redakcja
reklama
baza telefonów
chińskie podróbki
gotowe teksty sms
forum
mobiled_news
bramka sms
szukaj
artykuły
download
strony mobilne
słownik
kody serwisowe
operatorzy
sprawdź numer
zdjęcie simlocka
Download
Gry Java
Dzwonki
  mp3
  MID
  MMF
  AMR
Tapety
Aplikacje
3gp
Programy
Windows Mobile
Symbian
Menu usera
auto
logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 11
Nowe telefony
myPhone 8850TV feeling
myPhone 8920 MARKpro
Treecon V200
myPhone 9015 VERSEpro
Treecon i9
Palm Pre
Nokia E55
Samsung Impression
Samsung i8910 Omnia HD
Nokia N86 8MP

więcej...


40 milionów komórek mniej, czyli kontrofensywa Vodafone
2008-09-01 22:11:45, odsłon:1426,  źródło:Onet
Grupa Vodafone dała upust swojej złości na Viviane Reding występując z zaskakującym argumentem, iż 40 milionów Europejczyków może być zmuszonych do rezygnacji ze swoich telefonów komórkowych w związku z forsowaniem przez unijną komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów kontrowersyjnych planów reform w dziedzinie telekomunikacji.
Reding sprowokowała wiodących operatorów sieci komórkowych do podjęcia zdecydowanej walki, ponieważ planuje dokonać drastycznej redukcji stawek, jakie firmy te, a także operatorzy telefonii stacjonarnej, nakładają na siebie nawzajem za połączenia do sieci bezprzewodowych.

Stawki hurtowe za połączenia między sieciami komórkowymi generują od 15 do 20 procent przychodów operatorów i stanowiły dotychczas ważne źródło ich zysków.

Reding nie jest pierwszym przedstawicielem organów nadzorczych, który wyraził zaniepokojenie, twierdząc, że stawki te są zbyt wysokie, jednak to ona z charakterystyczną dla siebie werwą, nie stroniąc od zdecydowanych stwierdzeń przedstawiła silne argumenty przemawiające za reformą.

W czerwcowymi wywiadzie dla FT, komisarz Reding określiła opłaty za połączenia międzysieciowe jako „pieniądze, [które operatorzy mają] zagwarantowane”, co stanowi wypaczenie zasad konkurencji.

Teraz Vodafone dostosowała się do tej retoryki, wystosowując do Reding raport, w którym ostrzega, że jeśli jej plany wejdą z życie, operatorzy sieci komórkowych, aby zrekompensować sobie mniejsze zyski ze stawek hurtowych za połączenia międzysieciowe, będą zmuszeni do podniesienia opłat dla klientów.

- Jeśli operatorom nie uda się przywrócić ich zysków, grozi im bankructwo - twierdzi, w raporcie, który udostępniła FT, firma Vodafone.

Grupa używa tego raportu jako argumentu przeciwko przyjęciu systemu wzorowanego na amerykańskim, w ramach którego użytkownicy telefonów komórkowych płacą zarówno za połączenia wychodzące jak i przychodzące.

Reding optuje za modelem amerykańskim, ponieważ klienci w Stanach Zjednoczonych płacą niższe rachunki za rozmowy i dlatego w większym zakresie korzystają z telefonów komórkowych.

Za modelem amerykańskim, gdzie opłaty międzysieciowe sprowadzone są niemal do zera opowiadają się także niektórzy eksperci.

Stephen Littlechild, były nadzorca brytyjskiego rynku energetycznego, stwierdził w swoich badaniach w 2006 roku, że ograny nadzorujące rynek telekomunikacyjny w Wielkiej Brytanii wróciły do pomysłu z końca lat 90., aby narzucić operatorom sieci komórkowych pewne pułapy cenowe za połączenia międzysieciowe, ponieważ stawki sięgnęły już „wąskiego gardła monopolu”.

Dodał on także, że kiedyś decydując o stawkach za połączenia do swojej sieci, operator mógł „określić własną cenę”.

Littlechild popiera wprowadzenie modelu amerykańskiego, w ramach którego operator wystawia rachunki swoim klientom i zatrzymuje całość uzyskanych w ten sposób środków, finansując z nich także połączenia przychodzące do jego sieci.

Taki system oznacza zazwyczaj, choć nie zawsze, że to klienci płacą za rozmowy przychodzące.

W raporcie wystosowanym do komisarz Reding, Vodafone przyjmuje argumenty przemawiające za redukcję opłat międzysieciowych, jednak sprzeciwia się jej stanowisku, iż obniżki te powinny być aż tak zdecydowane. W Unii Europejskiej stawki hurtowe za połączenia międzysieciowe wynoszą przeciętnie 8 centów za minutę, podczas gdy Reding domaga się, aby do roku 2012 zredukować je do 1 – 2 centów za minutę. Vodafone opowiada się za obniżeniem stawek w tym okresie do 5-6 centów za minutę.

Nick Delfas, analityk w Morgan Stanley oszacował w marcu, że nie uwzględniając odsetek, podatku, deprecjacji i amortyzacji przy zredukowaniu stawek międzysieciowych o 2,5 centa za minutę zyski Vodafone do 2012 roku zmniejszyłyby się o 900 milionów funtów.

Vodafone twierdzi, że jeżeli organy nadzorujące rynki telekomunikacyjne w poszczególnych krajach UE wprowadzą w życie plany komisarz Reding, to operatorzy nie będą mieć wyboru, i będą musieli podnieść opłaty dla klientów.

Ponadto, Vodafone argumentuje, że wyższe opłaty uderzą głównie w mniej zamożnych klientów, którzy korzystają zwykle z telefonów na karty, a nie z droższych abonamentów.

Stałoby się tak dlatego, że jak twierdzi Vodafone, większość zysków z telefonów na kartę pochodzi z rozmów przychodzących, czyli z hurtowych opłat międzysieciowych. Klienci posiadający takie telefony, jak dodaje firma, mają stosunkowo niewiele rozmów wychodzących.

Na zlecenie Vodafone, zajmująca się badaniem rynku firma Taylor Nelson Sofres, przeprowadziła ankietę na próbie 9 tys. osób korzystających z telefonów komórkowych, na temat tego, co sądzą one o perspektywie wyższych opłat za połączenia, przy sprowadzeniu do minimum abonamentu miesięcznego. TNS zebrała również opinie dotyczące ewentualnego płacenia za rozmowy przychodzące.

Jak można się domyślić, przeprowadzone przez TNS badania pokazały, że klienci są zdecydowanie wrogo nastawieni do wyższych opłat za połączenia, w związku z czym Vodafone utrzymuje, że 10 procent użytkowników komórek w Europie uznałoby w takiej sytuacji, że nie mogą sobie już pozwolić na korzystanie z takich telefonów.

- Zmniejszenie liczby użytkowników telefonów komórkowych w Europie o 40 milionów, powinno spowodować, że Komisja Europejska ponownie rozważy swoje propozycje - dodaje Vodafone.

komentarz[0]
                 Gwar.pl    Wykop.pl    Digg.com    Linkr.pl
Linki
Okna i Drzwi Bochnia
Stupido.pl
Capu.pl
F1video.pl
WapUP.pl
Ankieta
Najlepsza platforma VOD Premium to?
HBO GO
Netflix
Amazon Prime Video
IPLA
CDA
Player
VOD Onet

[wyniki | ankiety]
Najczęściej czytane
Nokia N98
Najlepiej sprzeda...
Samsung F480 z fu...
Mobileking rusza ...
Ile sprzedawcy za...
Orange obniża cen...
Top 10 najlepiej ...
Nowe modele Sony-...
Samsung D900 nagr...
PLAY oficjalnie
Wyszukiwarka
TOP 10
Super Mario [52967]
Dziewczyny [25608]
Sex Game [24900]
Worms [22431]
Dziewczyny2 [22342]
Colin McRae Rally 2005 [21464]
Worms Forts [17127]
Skoki 2005 [15504]
Prince Of Persia 3 [14870]
Driver [14663]

darmowe gry java, dzwonki, tapety, telefony, gsm, programy java, polifoniczne, polifonia, siemens, nokia, baza telefonów

© 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by czarny