START | LOGIN | FORUM | STRONY MOBILNE | DOWNLOAD | SZUKAJ

Menu główne
strona główna
logowanie
redakcja
reklama
baza telefonów
chińskie podróbki
gotowe teksty sms
forum
mobiled_news
bramka sms
szukaj
artykuły
download
strony mobilne
słownik
kody serwisowe
operatorzy
sprawdź numer
zdjęcie simlocka
Download
Gry Java
Dzwonki
  mp3
  MID
  MMF
  AMR
Tapety
Aplikacje
3gp
Programy
Windows Mobile
Symbian
Menu usera
auto
logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 7
Nowe telefony
myPhone 8850TV feeling
myPhone 8920 MARKpro
Treecon V200
myPhone 9015 VERSEpro
Treecon i9
Palm Pre
Nokia E55
Samsung Impression
Samsung i8910 Omnia HD
Nokia N86 8MP

więcej...


BLIK - polski system płatności mobilnych uzyskał wszystkie zgody wymagane do rozpoczęcia działalności.
2014-11-12 16:26:08, odsłon:2702,  źródło:inf. prasowa
Prezes Narodowego Banku Polskiego wydał zgodę na prowadzenie przez Polski Standard Płatności mobilnego systemu płatności pod nazwą BLIK.
BLIK umożliwi milionom użytkowników telefonów dokonywanie płatności w sklepach, wypłacanie telefonem gotówki w bankomatach, dokonywanie płatności w internecie, jak również wzajemne rozliczenia pomiędzy posiadaczami telefonów (tzw. płatności P2P). Dzięki decyzji Prezesa NBP, PSP będzie mógł prowadzić system płatności mobilnych. Oznacza to, że po wcześniejszej zgodzie UOKiK, uzyskane zostały wszystkie formalne zezwolenia, aby uruchomić nowy projekt. Rozpoczyna się przyłączanie banków i testy startowe systemu. Cały czas trwają też intensywne prace nad zwiększaniem sieci akceptacji transakcji mobilnych. Jeszcze w tym roku można oczekiwać rozpoczęcia funkcjonowania systemu płatności w aplikacjach wszystkich banków udziałowców projektu. Przy tworzeniu nowego produktu, kluczowym zagadnieniem jest stworzenie przyjaznej i łatwo rozpoznawalnej nazwy oraz dobranie do niej atrakcyjnego znaku graficznego. Nazwa ta powinna być zgodna z charakterem usług związanych z produktem. W wyniku współpracy działów marketingu banków partnerów PSP, powstał BLIK. BLIK to prosta, krótka i wpadająca w ucho nazwa, kojarząca się z klikaniem i płaceniem. Komunikuje kluczowe dla systemu płatności mobilnych wartości: szybkość i sprawność działania.

Logotyp BLIK przez swoją prostotę i kontrastową kolorystykę przyciąga uwagę i zapada w pamięć. Jest unikalny – nie kojarzy się z żadną marką finansową na polskim rynku.

Transakcje dokonywane przy pomocy smartfonów to przyszłość płatności. Już teraz miliony posiadaczy smartfonów korzystają z zainstalowanych w nich mobilnych aplikacji bankowych. Klienci coraz chętniej przekonują się do aktywnego wykorzystywania telefonów jako wygodnego narzędzia do zarządzania finansami osobistymi.

PSP dostarcza rozwiązanie, które sprawia, że te przyszłe centra osobistych finansów, zyskują nowe, niezwykle przydatne funkcje. Telefon stanie się praktycznym narzędziem do dokonywania płatności w dziesiątkach, a docelowo w setkach tysięcy miejsc.

Wygoda rozwiązania, opierająca się na wykorzystaniu jednorazowych kodów, spowoduje, że w krótkim czasie można oczekiwać dynamicznego wzrostu liczby transakcji bezgotówkowych.

O tym, jak decyzja NBP wpłynie na rynek i jakie są cele PSP, mówi Prezes spółki Adam Malicki:

„Dzięki decyzji Prezesa NBP nie ma już żadnych formalnych przeszkód na drodze do stworzenia powszechnego, polskiego standardu płatności mobilnych. Systemu otwartego dla wszystkich banków i innych uczestników rynku finansowego w Polsce. Pracujemy nad tym, aby Polska była liderem płatności przez telefon w Europie. To naprawdę możliwe. Zapraszam do korzystania z systemu BLIK instytucje polskiego rynku finansowego. Przypomnę, że w tym roku podpisaliśmy listy intencyjne z: Eurobankiem, BNP Paribas Bankiem Polska, Credit Agricole, Getin Bankiem, Idea Bankiem, Dotpay, CashBill, IT Card.

BLIK to rozwiązanie dla banków różnego typu, zarówno tych dużych z milionami Klientów, jak i tych działających lokalnie. To również oferta dla agentów rozliczeniowych. Tworzymy rozwiązanie znacznie zwiększające skalę transakcji bezgotówkowych. To wreszcie, a może przede wszystkim, rozwiązanie dla sklepów różnego typu i wielkości. Nadrzędnym celem współpracy tych wszystkich firm ma być satysfakcja Klientów korzystających z ich usług. Jesteśmy zdeterminowani do szybkiego i sprawnego działania, tak aby już na starcie, który planujemy w czwartym kwartale tego roku, Klienci mieli do dyspozycji maksymalnie dużą sieć punktów akceptujących płatności mobilne PSP.”

komentarz[0]
                 Gwar.pl    Wykop.pl    Digg.com    Linkr.pl
Linki
Okna i Drzwi Bochnia
Stupido.pl
Capu.pl
F1video.pl
WapUP.pl
Ankieta
Najlepsza platforma VOD Premium to?
HBO GO
Netflix
Amazon Prime Video
IPLA
CDA
Player
VOD Onet

[wyniki | ankiety]
Najczęściej czytane
Nokia N98
Najlepiej sprzeda...
Samsung F480 z fu...
Mobileking rusza ...
Ile sprzedawcy za...
Orange obniża cen...
Top 10 najlepiej ...
Nowe modele Sony-...
PLAY oficjalnie
Samsung D900 nagr...
Wyszukiwarka
TOP 10
Super Mario [52967]
Dziewczyny [25608]
Sex Game [24900]
Worms [22431]
Dziewczyny2 [22342]
Colin McRae Rally 2005 [21464]
Worms Forts [17127]
Skoki 2005 [15504]
Prince Of Persia 3 [14870]
Driver [14663]

darmowe gry java, dzwonki, tapety, telefony, gsm, programy java, polifoniczne, polifonia, siemens, nokia, baza telefonów

© 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by czarny