START | LOGIN | FORUM | STRONY MOBILNE | DOWNLOAD | SZUKAJ

Menu główne
strona główna
logowanie
redakcja
reklama
baza telefonów
chińskie podróbki
gotowe teksty sms
forum
mobiled_news
bramka sms
szukaj
artykuły
download
strony mobilne
słownik
kody serwisowe
operatorzy
sprawdź numer
zdjęcie simlocka
Download
Gry Java
Dzwonki
  mp3
  MID
  MMF
  AMR
Tapety
Aplikacje
3gp
Programy
Windows Mobile
Symbian
Menu usera
auto
logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 3
Nowe telefony
myPhone 8850TV feeling
myPhone 8920 MARKpro
Treecon V200
myPhone 9015 VERSEpro
Treecon i9
Palm Pre
Nokia E55
Samsung Impression
Samsung i8910 Omnia HD
Nokia N86 8MP

więcej...


BCC o internecie rzeczy: Czeka nas kolejna rewolucja?
2015-02-09 22:51:38, odsłon:2465,  źródło:Media2.pl
Do tej pory komunikacja kojarzyła nam się przeważnie z komunikacją pomiędzy ludźmi, natomiast coraz częściej spotykamy się z pojęciem "Internet Rzeczy" (z ang. Internet of Things). Warto zatem poświęcić temu trendowi nieco uwagi, szczególnie, że może on mieć ogromny wpływ na nasze życie oraz gospodarkę - twierdzą eksperci Business Centre Club.
Internet rzeczy (Internet przedmiotów) umożliwia komunikację nie tylko ludzi z inteligentnymi przedmiotami, ale także komunikację wyłącznie pomiędzy takimi przedmiotami. Prowadzi to do zapewnienia komunikacji w dowolnym miejscu, przy pomocy dowolnego nośnika informacji, wszystkich urządzeń, a nie tylko ludzi, z wykorzystaniem dowolnej sieci i całej palety usług. Uważa się, że Internet rzeczy spowoduje znacznie większą rewolucję niż Internet i telefonia komórkowa razem wzięte.

Istnieje wiele definicji Internetu rzeczy, powołując się na stanowisko Cisco Internet Business Solutions Group (Cisco IBSG) o Internecie rzeczy można mówić od momentu, kiedy liczba rzeczy i obiektów podłączonych do Internetu przekroczyła liczbę ludności. W 2009 roku po raz pierwszy liczba urządzeń podłączonych do Internetu przekroczyła liczbę ludzi zamieszkujących glob. W tym momencie narodził się Internet rzeczy. W 2010 r. obserwowaliśmy ogromny wzrost liczby mobilnych urządzeń, smartfonów i tabletów podłączonych do sieci, ich liczba wynosiła ponad 12 mld. Według szacunków, w 2015 r. liczba urządzeń podłączonych do sieci przekroczy trzy razy liczbę mieszkańców ziemi, natomiast w 2020 roku takich urządzeń ma być ponad 50 mld, zaś liczba ludności będzie wynosić 7,6 mld.

Oczekuje się, że Internet rzeczy zintegruje wiodące technologie związane z: zaawansowaną komunikacją maszyn (M2M), automatycznym wykrywaniem sieci i ustaleniem połączeń, przetwarzaniem danych, podejmowaniem decyzji, ochroną bezpieczeństwa i prywatności oraz chmurami obliczeniowymi z technologiami zaawansowanego wykrywania i uruchamiania. Internet rzeczy nie jest czymś nowym, od początku istnienia Internet był siecią sieci. W ostatnich latach stworzyła się możliwość przyłączenia zdalnych i mobilnych urządzeń lub maszyn do sieci Internet, dzięki wykorzystaniu komunikacji bezprzewodowej i tańszych podzespołów komputerowych. Internet rzeczy to wizja, w której Internet rozszerza swoje zastosowanie ze świata wirtualnego do realnego, obejmując przedmioty codziennego użytku. Internet rzeczy nie rozszerza zastosowania Internetu, wprowadza nowe usługi którym ma służyć np.: łączenie się ludzi z przedmiotami i łączenie się przedmiotów między sobą (M2M). Technologia M2M pozwala na komunikację i zbieranie danych np.: pomiędzy komputerami, finalnie możliwe podejmowanie decyzji bez udziału człowieka, najczęściej automatycznie.

W tym przypadku aby tak się stało konieczne jest spełnienie dwóch warunków, niezbędna jest energia i łączność. Internet rzeczy i komunikacja M2M są podobne. Termin M2M stosowany jest w przemyśle, gdzie czynnik ludzki jest angażowany w niewielkim stopniu, natomiast Internet rzeczy ma zastosowanie bardziej konsumenckie. Szeroki dostęp do urządzeń umożliwiających komunikację M2M lub rzeczy między sobą oraz smartfonów będzie najważniejszym czynnikiem dalszego rozwoju i praktycznego wykorzystania Internetu rzeczy. Wszystko wskazuje na to, że Internet rzeczy doda przedmiotom samodzielność, a to przyczyni się do wprowadzenia nowych rodzajów inteligentnych usług, aby rozszerzyć aktualną ofertę.

Nie od dziś wiemy, iż Polska innowacyjność, budowa społeczeństwa informacyjnego oraz cyfryzacja potrzebuje zmian oraz sprawnej koordynacji i wsparcia. Jeżeli Polska ma wykorzystać potencjał gospodarczy oraz szansę, jaką daje pojawianie się nowych trendów - w tym przypadku Internetu rzeczy - niezbędne jest proaktywne stanowisko polityczne, wspierające długoterminowo politykę w zakresie budowy społeczeństwa informacyjnego oraz sprawna koordynacja tego procesu - na co BCC zwraca uwagę już od lat.

komentarz[0]
                 Gwar.pl    Wykop.pl    Digg.com    Linkr.pl
Linki
Okna i Drzwi Bochnia
Stupido.pl
Capu.pl
F1video.pl
WapUP.pl
Ankieta
Najlepsza platforma VOD Premium to?
HBO GO
Netflix
Amazon Prime Video
IPLA
CDA
Player
VOD Onet

[wyniki | ankiety]
Najczęściej czytane
Nokia N98
Najlepiej sprzeda...
Samsung F480 z fu...
Mobileking rusza ...
Ile sprzedawcy za...
Orange obniża cen...
Top 10 najlepiej ...
Nowe modele Sony-...
PLAY oficjalnie
Samsung D900 nagr...
Wyszukiwarka
TOP 10
Super Mario [52967]
Dziewczyny [25608]
Sex Game [24900]
Worms [22431]
Dziewczyny2 [22342]
Colin McRae Rally 2005 [21464]
Worms Forts [17127]
Skoki 2005 [15504]
Prince Of Persia 3 [14870]
Driver [14663]

darmowe gry java, dzwonki, tapety, telefony, gsm, programy java, polifoniczne, polifonia, siemens, nokia, baza telefonów

© 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by czarny