START | LOGIN | FORUM | STRONY MOBILNE | DOWNLOAD | SZUKAJ

Menu główne
strona główna
logowanie
redakcja
reklama
baza telefonów
chińskie podróbki
gotowe teksty sms
forum
mobiled_news
bramka sms
szukaj
artykuły
download
strony mobilne
słownik
kody serwisowe
operatorzy
sprawdź numer
zdjęcie simlocka
Download
Gry Java
Dzwonki
  mp3
  MID
  MMF
  AMR
Tapety
Aplikacje
3gp
Programy
Windows Mobile
Symbian
Menu usera
auto
logowanie
Nie masz jeszcze konta? Możesz sobie założyć!
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 6
Nowe telefony
myPhone 8850TV feeling
myPhone 8920 MARKpro
Treecon V200
myPhone 9015 VERSEpro
Treecon i9
Palm Pre
Nokia E55
Samsung Impression
Samsung i8910 Omnia HD
Nokia N86 8MP

więcej...


Startuje BLIK - polski system płatności mobilnych!
2015-02-09 22:59:04, odsłon:2724,  źródło:inf. prasowa
Korzystanie z usług oferowanych za pośrednictwem systemu BLIK jest już możliwe.
9 lutego to oficjalna data startu polskiego systemu płatności mobilnych.
System został właśnie udostępniony w aplikacjach mobilnych sześciu banków założycielskich. Już dziś mogą z niego skorzystać Klienci: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, w tym Orange Finanse oraz PKO Banku Polskiego i Inteligo.
Oddajemy dziś w ręce Polaków ogólnokrajowy standard płatności mobilnych BLIK. Biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia oraz różnorodność oferowanych w ramach systemu funkcji, jest to rozwiązanie unikatowe na skalę światową. Polacy otrzymują wyjątkową szansę na powszechne korzystanie z innowacyjnego systemu płatności bezgotówkowych przy użyciu telefonu, zaś współtworzące standard banki dają przykład współpracy i porozumienia z korzyścią dla wszystkich klientów banków w Polsce. Z bankowości mobilnej korzysta dziś 3,5 mln osób, liczba ta dynamicznie rośnie, a kanał mobilny staje się najczęstszym miejscem kontaktu i wykonywania podstawowych operacji przez klientów. To w połączeniu z projektem, jakiego w Polsce jeszcze nie było, daje duże nadzieje na to, że Polacy przekonają się w jeszcze większym stopniu do płatności telefonem i bankowania przez komórkę – podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego, inicjator przedsięwzięcia.

Płatności w sklepach, punktach usługowych i w Internecie oraz wypłaty gotówki
z bankomatów za pośrednictwem telefonu to podstawowe opcje oferowane przyszłym użytkownikom systemu. W następnej kolejności planowane jest wprowadzenie usług dających możliwość przelewów pomiędzy dwoma użytkownikami telefonów (P2P).
Uruchomienie krajowej platformy mobilnych płatności to nie tylko dobra wiadomość dla konsumentów oraz banków zainteresowanych uczestnictwem w systemie. To także szansa dla polskiej gospodarki, dla której wydajne i innowacyjne płatności stanowią warunek szybkiego rozwoju.- ocenia Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich
Co start BLIKa oznacza w praktyce? Telefon, jako jeden z przedmiotów, bez których większość ludzi nie wychodzi z domu, przejmie funkcje tradycyjnego portfela. Wszelkie transakcje, dokonywane do tej pory za pośrednictwem gotówki lub karty płatniczej, będzie można zrealizować telefonem przy użyciu odpowiedniej aplikacji bankowej. Wszystko to w wygodny, prosty i bezpieczny sposób.

To dopiero początek budowy polskiego standardu płatności mobilnych, a zarazem pierwszy moment, w którym mogą się z nim zetknąć Klienci. Już na wstępie będzie to ponad milion użytkowników mających do dyspozycji kilkadziesiąt tysięcy punktów akceptacji.

Jest to pierwsza licencja NBP dla systemu detalicznych płatności mobilnych. Bazując na powszechnych systemach rozliczeń Elixir i Express Elixir, BLIK będzie łatwo adaptowalnym rozwiązaniem dla każdego banku. Infrastrukturę teleinformatyczną dla BLIK zapewnia Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Ta otwartość i powszechność platformy płatności mobilnych stanowi istotną wartość dla całego sektora bankowego - mówi Adam Malicki, Prezes PSP.

Sieć sklepów, restauracji czy punktów usługowych będzie się dynamicznie rozwijać dzięki podpisaniu umów dotyczących obsługi płatności BLIK z wiodącymi polskimi agentami rozliczeniowymi. Prowadzone są także zaawansowane ustalenia biznesowe z kolejnymi firmami dostarczającymi usługi zarówno oparte na terminalach POS, jak i oferującymi płatności w eCommerce.
Dzięki umowom podpisanym z integratorami internetowym DotPay i PayPro (przelewy24) możliwe będzie płacenie BLIKiem w ponad 5 000 sklepów internetowych.
Już na wstępie Klienci będą też mogli dokonywać wypłat z bankomatów należących do: Banku Millennium, BZ WBK, ING Banku Śląskiego oraz PKO Banku Polskiego.

Dużą wagę przywiązujemy do szybkiego rozwoju sieci punktów, w których można dokonać płatności. W pierwszej kolejności Klienci banków będą mogli korzystać z sieci sklepów obsługiwanych przez eService. Będzie ona sukcesywnie dostosowywana do płatności BLIK. Każdego dnia rośnie o kilkaset kolejnych miejsc umożliwiających płacenie smartfonem. Podpisana z First Data Polska umowa pozwoli nam na osiągnięcie poziomu 150 tys. terminali obsługujących system BLIK w ciągu kilku miesięcy. Na start, płatności BLIK będą również obsługiwane w kilku tysiącach sklepów internetowych - mówi Grzegorz Długosz, Wiceprezes PSP.

komentarz[0]
                 Gwar.pl    Wykop.pl    Digg.com    Linkr.pl
Linki
Okna i Drzwi Bochnia
Stupido.pl
Capu.pl
F1video.pl
WapUP.pl
Ankieta
Najlepsza platforma VOD Premium to?
HBO GO
Netflix
Amazon Prime Video
IPLA
CDA
Player
VOD Onet

[wyniki | ankiety]
Najczęściej czytane
Nokia N98
Najlepiej sprzeda...
Samsung F480 z fu...
Mobileking rusza ...
Ile sprzedawcy za...
Orange obniża cen...
Top 10 najlepiej ...
PLAY oficjalnie
Nowe modele Sony-...
Samsung D900 nagr...
Wyszukiwarka
TOP 10
Super Mario [52967]
Dziewczyny [25608]
Sex Game [24900]
Worms [22431]
Dziewczyny2 [22342]
Colin McRae Rally 2005 [21464]
Worms Forts [17127]
Skoki 2005 [15504]
Prince Of Persia 3 [14870]
Driver [14663]

darmowe gry java, dzwonki, tapety, telefony, gsm, programy java, polifoniczne, polifonia, siemens, nokia, baza telefonów

© 2004-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.
powered by czarny